Kurumsal

Çelikaslan Tekstil

Çelikaslan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1995 yılında merhum Bedri Çelikaslan tarafından kurulmuştur. Dürüstlüğü ve kaliteyi en önemli öncelikleri olarak ilke edinen Çelikaslan ailesi, bugün itibariyle tekstil ve otomotiv sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

60 000 m2 kapalı alandaki tesislerimizde Rieter Marka Makine parkurumuz ile günlük 60 ton compact iplik üretimi, yine çeşitli renklerde %100 pamuk, pamuk polyester, viskon, akrilik, modal gibi elyaflardan ring ve open end melanj ipliği olarak günlük 25 ton iplik üretilmektedir. Toplamda 85 ton üretim kapasitemiz ile tekstil sektöründe önemli bir üretici konumunda bulunuyoruz.

Şirket bilgileri

Çelikaslan

Çelikaslan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ŞİRKET TÜRÜ: Anonim

MERSİS: 02400-061-91-000-18

TİCARET SİCİL NUMARASI: 17679

TİCARET ÜNVANI: Çelikaslan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ADRES: 2. OSB Dursun Bak Bulvarı No:1 Başpınar/Şehitkamil/Gaziantep

VERGİ DAİRESİ: Gaziantep İhtisas V.D.

VERGİ NUMARASI: 240 006 41 91

SEKTÖR: Tekstil

Yönetİm Kurulu

1965 doğumlu, İşletme Fakültesi mezunudur. Ayrıca Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Uluslarası İlişkiler ve Siyaset Bilimi üzerine Yüksek Lisans yapmıştır. İngilizce ve Arapça konuşabilen İrfan Çelikaslan Evli ve 5 çocuk babasıdır.
Aile büyüğümüz merhum Hacı Bedri Çelikaslan tarafından kurulan Tekstil ve Otomotiv alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Çelikaslan Tekstil , Dünya'da ve Türkiye'de tanınan bir çok giyim firmasının ürünlerinde kullandığı başta compact pamuk ipliği ve çeşitli yapay ve doğal elyafların karışımı ile üretilen ipliklerin üretimini yapan Türkiye çapında saygın bir şirkettir.
Çelikaslan Tekstil İstanbul Sanayi Odası'nın her yıl belirlediği Türkiye'nin en büyük 1000 sanayi şirketi listesinde yer almaktadır. Çelikaslan aile şirketlerinde yaklaşık 700 kişi istihdam edilmektedir.
Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası üyesi olan Çelikaslan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Çelikaslan, 1998 yılında kurulan Güneydoğu İplik Sanayicileri Derneği kurucu üyesidir.

Üretİm

  • %100 Pamuk Compact İplİğİ
  • %100 Pamuk Melanj
  • %100 Polyester Melanj
  • %100 Vİskon Melanj
  • Karışımlı Pamuk - Polyester
  • Karışımlı Pamuk - Vİskon

Müşterİ Odaklı İlkeler

Süreklİlİk

Kaliteli iplikte süreklilik için Çelikaslan Tekstil

Kalİte

Tekstil ürünlerinin kaliteli sonuç vermesi için baş etken kaliteli iplikden geçmektedir.

Zaman Sürecİ

Çelikaslan Tekstil iplik siparişlerinin zamanında teslimatı için üretim ve sevkiyat sürecini buna göre kurgulamıştır.

Memnunİyet

Sektördeki öncü kuruluş algısını devam ettirebilmek için müşteri memnuniyetinin sürekli olması gerektiğinin bilinciyle...

Mİsyon Vİzyon Kalİte Polİtİkası

Mİsyon

Çelikaslan'ın ürün kalitesi, sürekliği ve güvenilirliği ile insanları mutlu etmek.

Vİzyon

Müşteri odaklı yenilik katan ürünlerimiz ile sektördeki önemli üretici konumundaki yerimizi liderliğe taşımak.

Kalİte Polİtİkası

Ham madde girişi, iplik üretim süreci ve sevkiyat ile en yüksek kalitede ürün üretmek ve üretim sırasında çevreye verilebilecek zarar ve rahatsızlıkları en aza indirgemek.